Ознака: Меланија Трамп

Сцена

Меланија Трамп уште еднаш ги оставила модните критичари без здив: Вака треба да се облекува една прва дама!

Уште еднаш докажала дека со право ја нарекуваат кралица на стилот Меланија и овој пат успеала да ги воодушеви модните критичари. Нејзината модна комбинација и овој пат била оценета со […]

Сцена

Меланија Трамп не сака да зборува со Џил Бајден, еве што се случува

Меланија Трамп, првата дама на САД, оди по чекорите на сопругот Доналд Трамп, па одлучила да не оствари телефонски разговор со идната прва дама, Џил Бајден. Трампови не ја признаваат […]

Вести

Доколку заминуваат од Белата куќа, тогаш тоа го прават со висок стил: Иванка и Меланија ги чекаат резултатите стилизирани за 10-ка

Сè уште актуелната прва дама на САД, Меланија Трамп, и советничката и ќерка на Доналд Трамп размислувале на ист начин додека се подготвувале за одењето во изборниот штаб. Додека Америка […]

Сцена

Меланија Трамп гласаше во фустан вреден 4.000 евра, еве како изгледа парчето облека за кое зборува цел свет

Првата дама на Америка вчера гласаше на Флорида, во 9 часот наутро. За оваа прилика облече прекрасен фустан искомбиниран со високи потпетици, елегантна чанта и големи очила. Модните магазини се […]

Сцена

СВЕТ МЕЛАНИЈА ИМАШЕ НЕШТО ДА КАЖЕ ЗА ПОРНО ЅВЕЗДАТА СО КОЈА ДОНАЛД ЈА ИЗМАМИ

Стефани Винстон Волкоф со која наводно била во врска од нејзиниот сопруг. Во видеото, кое го објави на подкастот „Меа Кулпа“, воден од Мајкл Коен, поранешниот адвокат на Доналд Трамп, […]

Сцена

Меланија снимена како пцуе

Првата дама на САД изразила презир кон медиумските извештаи за одвојувањето на децата од родителите на американско-мексиканската граница пред две години, но и кон украсувањето на Белата куќа за време […]

Сцена

Црно, црно, црно… Меланија Трамп во суперефикасна комбинација во каква што ретко ја гледамe

Меланија Трамп се откажа од своите вообичаени разнобојни, бели или пак беж изданија на облека, па се појавила облечена целосно во црна боја. Првата дама на Америка во друштво на […]

Сцена

Дали некогаш сте ја виделе сестрата на Меланија Трамп? Уникатна и префинета – „поразлична“ од останатите жени

Инес е заштитнички поставена кон својата помлада сестра Меланија, барем така коментираат оние кои што се блиски со нив. Додека нејзиниот сопруг ги извршува претседателските должности, првата дама на Америка, […]