Ознака: метаболизам

Живот

НЕМА ГРЕШКА! Три намирници кои се најдобри за метаболизмот!

Овие три намирници се спас за лошото варење…Сливи Да, сливите се извор на прехрамбени влакна, кои го стабилизираат варењето. Но, тоа е само почеток на здавствените „супермоќи“. Содржат и некои […]

Живот

10 видови храна кои го забрзуваат метаболизмот

Брзиот метаболизам е првиот чекор кон здравјето, вели Лиза Лин, специјалист нутриционист. Со помош на нејзината диетска програма врз основа на енергетска храна која го забрзува метаболичкиот процес, загарантирано ќе […]