Ознака: метаболизам

Живот

Позитивното влијание на црните сливи врз метаболизмот

Освен што се вкусни, сливите имаат благотворно дејство врз здравјето, бидејќи се многу богати со витамини.Посебно се препорачуваат за лица кои имаат проблеми со бубрезите, црниот дроб, срцето и органите […]

Живот

Слабејте според вашиот вид на метаболизам

Доколку честопати имате потреба за слатки или солени грицки, тоа е можеби поради вашиот единствен тип на метаболизам кој влијае врз вашите прехранбени желби.Д-р Оз препорачува исхрана според три типа […]

Живот

Топ напитоци кои го забрзуваат метаболизмот!

Денес ви предложуваме топ 5 напитоци со цимет, кои ќе го забрзаат вашиот метаболизам.Меден напиток Ставете половина лажица цимет во шолја зовриена вода, поклопете и оставете да отстои половина час. […]