Ознака: мигранти

Македонија

На автопатот Куманово – Табановце во патничко возило пронајдени осум мигранти

Двајца мигранти од Ирак и шест од Пакистан, се пронајдени во патничко возило со скопски регистарски ознаки на автопатот Куманово – Табановце, кај клучката за село Костурник. Како што соопшти […]

Балкан

За едно попладне стотици мигранти стигнаа на Лезбос (ВИДЕО)

Со петнаесетина чамци од крајбрежјето на Турција стотици мигранти стигнаа до источниот грчки остров Лезбос за само едно попладне. Крајбрежната стража потврдила дека 13 чамци со вкупно 546 луѓе во четвртокот […]

Македонија

Еден загинат мигрант, 11 во болница во Кавадарци по сообраќајката на автопатот Демир Капија-Неготино

Едно лице загина, едно е вратено во камп, а 11 мигранти се префрлени во болницата во Кавадарци по сообраќајката на автопатот Демир Капија-Неготино, потврди за МИА Билјана Филипова, директор на […]

Македонија

Во камион на скопјанец пронајдени 48 мигранти

Вчера во близина на валандовското село Грчиште во товарно возило „Мерцедес Атего” со скопски регистарски ознаки биле пронајдени 48 мигранти, од кои 38 лица од Пакистан и десет од Бангладеш. […]

Македонија

Гевгеличанец фатен со автомобил полн мигранти

Вчера околу 16:40 часот на автопатот А-1 Гевгелија-Велес, на исклучувањето кон Неготино, од страна на униформирани полициски службеници било забележано патничко моторно возило со струмички регистарски ознаки, управувано од Д.В. […]

Балкан

Страшна слика на Родос: На три различни плажи пронајдени тела на тројца мажи

Во рок од 24 часа на грчкиот остров Родос на три одвоени плажи се пронајдени тројца мртви мажи. Првото тело е пронајдено на плажа меѓу Афанту и Колубија во саботата, […]

Балкан Вести

Мигранти брутално силувале Гркинка, а момчето морало да гледа

Ужасниот настан се случил во октомври 2016 година на настан организиран во името на солидарноста со бегалците. Сега пред судот 23-годишната Гркинка и нејзиното момче морале повторно ги преживуваат сцените […]