Ознака: мигранти

Балкан Вести

Тепачка на мигранти во Бихаќ: Летале столици, палки, метални шипки

Синоќа во прифатниот центар за мигранти “Бира“ во Бихаќ дошло до масовна тепачка. Триесетина мажи се тепале со столици, палки, метални шипки…, па морала да интервенира и полицијата. Погледнете го […]

Балкан Вести

Масовна тепачка кај аеродромот во Сараево, вакво нешто не се памети

Во близина на Сараевскиот аеродром, пред службата за работа со странци неодамна се случила масовна тепачка на мигранти. Во тепачката, според новинарот кој бил присатен на местото на настанот учествувале […]

Балкан Вести

Мигранти пробиле полициски кордон и тргнале кон Хрватска

Драма се случила ноќеска на границата на Босна и Херцеговина. Околу 150 мигранти го пробиле полицискиот кордон на граничниот премин Велика Кладуша-Маљевац во Босна и Херцеговина и се упатиле кон […]

Вести Свет

Преку Медитеранот во Шпанија пристигнале 45.145

Меѓународната организација за миграција (ИОМ) денес соопшти дека Шпанија годинава примила повеќе мигранти преку Средоземно Море отколку во претходните три години заедно. – До 21 октомври преку Средоземно Море во […]

Вести

Мигранти ја пробија оградата на границата со Гватемала

Караван со мигранти од централна Америка синоќа ја проби оградата на границата со Гватемала и тргна кон мексиканска територија, соопштија мексикански официјални лица. Откако преминале на мексиканска страна преку мост, […]