Ознака: Митко Чавков

Вести

Мобилен систем за снимање со камери на Табановце

На Граничниот премин Табановце денеска ќе биде презентиран проектот „Мобилен систем за снимање со камери“ при што ќе бидат делени едукативни материјали – летоци за запознавање на учесниците во сообраќајот […]

Вести

Чавков: Не се одзема ниту една ингеренција на министерот за внатрешни работи

Министерот за внатрешни работи Митко Чавков на денешната прес-конференција по барање на новинарите да ги коментира барањата, во рамки на преговорите на политичките партии, за намалување на ингеренциите на министерот за […]

Вести

СДСМ без одговор на тоа што е спорно во новиот Закон за полицијата

Kои одредби од новиот закон за полиција се спорни за Социјалдемократскиот сојуз, според кои, како што велат, министерот бил заштитен како англиска кралица? На ова прашање од партијата не сакаат […]

Вести

Чавков: Будно ги следиме состојбите во Турција

МВР ја следи состојбата во Турција и е во постојан контакт со МНР и во координација со безбедносните сили, истакна денеска ресорниот министер Митко Чавков.Одговарајќи на новинарски прашања по посетата […]

Вести

Чавков присуствуваше на манифестацијата „Летен хепенинг 2016“ во Сливница

Да се подигне свеста на посетителите на туристичките места за самозаштита од кражби, да се делува превентивно, како би се намалил бројот на кражби на вредни предмети на плажите, како […]

Вести

Демант на министерот Чавков на прес конференција на ОО на СДСМ Струмица

Министерот за внатрешни работи Митко Чавков, побара јавно извинување од портпаролот на ОО на СДСМ од Струмица Костадин Костадинов за изнесените лаги.Интегрален текст од демантот на министерот Чавков „Јас Митко […]

Вести

Чавков ќе присуствува на манифестацијата „Летен хепенинг 2016“

Министерот за внатрешни работи, Митко Чавков, денес ќе оствари посета на општина Ресен.Министерот за внатрешни работи Митко Чавков денеска во Ресен ќе присуствува на манифестацијата „Летен хепенинг 2016“, што се […]

Вести

Чавков: Засилување на МВР со нови 600 полициски службеници

Во ова турбулентно време секојдневно сме сведоци и се соочуваме со специфични предизвици кои бараат сериозен пристап и потполна посветеност. Ризиците од безбедносни закани и тероризам, мигрантската криза како глобален […]