Ознака: млади

Вести

Муцунски: Младите даваат огромна поддршка на ВМРО-ДПМНЕ

Тимчо Муцунски во текот на денешниот ден оствари средба со младите граѓани во Свети Николе и ги запозна со содржината на Програмата „Реално“.-Проектите за млади предвидени во Програмата „Реално“ допираат […]

Вести

Попоски: Најповолни мерки за младите од областа на вработувањето и спортот

Во делот на младите програмата е посветена на две целини. Првата се однесува на спортот, а втората на вработувања, истакна денес по средбата со младите Никола Попоски, носител на кандидатската […]

Политички партии

УМС во Свети Николе: Младите не се наивни, гласот ќе го дадат за ВМРО-ДПМНЕ

Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ во Свети Николе оствари средби со младите од градот во рамки на посетите кои што ги остваруваат во Општинските комитети.На состанокот било дискутирано за […]

Локална самоуправа

УМС во Ново Село организираше презентација на мерките за млади

Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ од Ново Село организираше презентација на проектите и мерки за млади.Дел од проектите кои беа дел од денешната презентација се: Купи куќа за млади, […]

Вести

Нови инвестиции за развој на туризмот во Струга

Вчерашната посета на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски на струшкиот крај беше означена со увид и најава за нови инфраструктурни вложувања кои ќе придонесат за дополнителен развој на туризмот. Отвореното […]

Живот

Ви ја откриваме ТАЈНАТА на јапонките! Тие никогаш не се дебелеат и имаат младолик изглед!

Да, исто така и живеат долго… Која е нивната тајна?Писателката Наоми Мотијама, ја открива тајната во нејзината книга. Таа пишува за кујната на нејзината мајка и дава одговори за долг […]