Ознака: млади

Видео Занимливости

Заразени со љубов: Двајца млади Руси се запознаа и се засакаа при евакуацијата од Вухан

Се запознаа и се вљубија чекајќи да се качат во авионот. Вистинска љубов изби меѓу Ина Савинцева од Кировскиот регион и Даниил Парфенович од Краснојарск во текот на евакуацијата на […]

Живот

Младите Швеѓани со нов тренд-си вградуваат чипови во раката

Во Шведска се појави нов тренд и тоа обично кај помладите жители на оваа скандинавска земја. Со  хируршки зафат помеѓу палецот и показалецот на раката си вградуваат чип, кој им […]

Вести

Едукативни предавања- Финансиска писменост на млади

Со цел подигнување на финансиска писменост кај младото население Координациското тело на регулаторните институции за финансиска едукација во Македонија од 27 март до 7 април годинава организира едукативни посети на […]

Вести

Младите до Несторовска од СДСМ: Како не ви е срам, сакате да ја продадете Македонија!

Граѓаните се гневни и револтирани од антимакедонските политики на предавничката партија СДСм предводена од аболицираниот криминалец Зоран Заев.Во врска со предавничките дејствија и прифаќањето на албанската платформа од Тирана од страна […]

Вести

Младите го повикаа Жерновски да го напушти Боровец и заедно да санкаат по неисчистените улици во Центар

Улиците во Општина Центар изгледаат како да се дел од некое зимско одморалиште или ски центар, а не како урбана општина.  Откако снегот повторно направи нова покривка во текот на […]

Вести

Младите на ВМРО-ДПМНЕ го расчистуваа снегот околу црквите

Младите на ВМРО-ДПМНЕ денес во повеќе општини спроведоа нова акција.Со алат во рака младите сили на оваа партија помогна во расчистување на снегот околу црквите за верниците да може безбедно […]

Вести

Милошоски: Ќе продолжиме со изградба на спортска инфраструктура

-До сега имаме изградено околу 100 спортски сали, многу тениски игралишта, како и фудбалски игралишта, а во иднина ќе продолжиме со изградба на инфраструктура. Во Битола капитален објект ни е […]