Ознака: монструм

Сцена

ЕСТРАДАТА СО ПОДДРШКА за Весна Перушевска: Еве ги нивните пораки!

Весна Петрушевска по кобниот настан во нејзиното семејство кој ја потресе македонската јавност, доби неизмерна поддршка како од пријателите, така и од фановите.Eве само некои од статусите за поддршка на […]

Сцена

Весна Петрушевска СЕ ОГЛАСИ на Фејсбук со НОВ КОМЕНТАР: Злоставувачот ќе го објавам со име, презиме и фотографија!

Овие денови актерката и нејзината дванаесетгодишна ќерка поминуваат низ вистински пекол, откако злоставувач ја нападна Мина, а медиумите ја пренесоа информацијата.Весна Петрушевска пред два дена објави статус на Фејсбук во […]

Вести

„Не сум виновна нели мамо” – Ќеркичката на Весна Петрушевска преживеа ПЕКОЛ!

Мојата Мина е најхраброто дете на овој свет, последниве пет дена ми покажа како се соопштува вистината, како да се соочи со најголемото зло што може да му се случи […]

Балкан

ДАЛИ ЌЕ СЕ СПАСИ: Монструмот од Житиште се обиде да игра на оваа карта пред судот!

Синиша Златиќ, монструмот кој ја уби својата поранешна сопруга Дијана која седела со новото момче во кафе-барот „Макијато“, е префрлен во специјалната затворска болница во Белград.По налог на судија, лекарите […]

Балкан

Бојана се разбуди од кома: Драмата на жртвите на МОНСТРУМОТ од Житиште продолжува

Бојана е ранета со 4 куршуми. Во КБЦ Бањица во  Белград се и  понатаму  Раде Дангубуќ (27) и  Саша Станаревиќ (26) од Зрењанин. Саша е погоден во рбетот, а Раде […]

Балкан

Од затворот барале Владица да биде сместен во нивната ќелија: Донесете го тука ние ќе му посакаме „добредојде“

Осомничениот Владица Рајковиќ кој ја силуваше и свирепо ја уби 3-годишната Ангела е пренесен во затвор и се наоѓа во самица.Во затворот безбедноста е подигната на највисоко ниво, бидејќи минатата […]

Балкан

ФОТОГРАФИЈА ОД КОЈА МРЗНЕ КРВТА: Монструмот се сликал со Анѓелина на роденден, а подоцна ја силувал и убил!

Убиецот Владица Рајковиќ (28), си играл со својата жртва, тригодишната Анѓелина Стефановиќ, само еден час пред да ја силува и ѕверски да ја убие.На оваа фотографија од детски роденден, Владица […]