Ознака: народен лек

Здравје

Ги истрила рацете со кромид а ефектот е изненадувачки!

Третирањето на голем број здравствени состојби со помош на состојки кои веќе ги имате во кујната е одличен начин да се заштедат пари и да се промовира природното лекување. Кромидот […]

Живот

За само 20 секунди исчистете ги затнатите синуси со овој метод

Проблемите со синусите можат да бидат многу непријатни. За жал, оваа инфекција е вообичаена; околу 37 милиони Американци патат од воспаление на синусите секоја година. Инфекцијата на синуси е всушност воспаление кое […]

Живот

Древен селски напиток – заборавен, а лекува сè!

Низ историјата нашите баби ја користеле сурутката како лек и дефинитивно не грешеле. Сурутката е нус-производ кој се добива при производство на сирење. Индустриското производство на сурутка е започнато дури […]

Живот

Цел свет е восхитен од овој лек кој ги намалува мастите во организмот

Доколку имате зголемени масти во крвта, можете да го пробате овој природен лек, бидејќи на многумина им помогнал. Лекот се приготвува навечер, а се консумира наутро. Потребни состојки: Суви смокви […]

Живот

Оваа билка ја имате во својот дом, а не сте ни свесни дека со неа може да излечите ќелавост, реума и уште низа други болести…

Станува збор за рузмарин, кој го успорува стареењето, одличен антиоксиданс, го подобрува крвотокот и циркулацијата…Може да го користите за лекување на главоболка, за подобрување на меморијата и стимулација на растот […]