Ознака: нафта

Вести

Цистерна се преврте кај Делчево, тони нафта излеани на патот

Повеќе тони нафта се излеани на патот Делчево-Македонска Каменица откако вчера попладне се преврте цистерна.Од полицијата информираат дека околу 17:15 часот, М.М. (47) управувајќи цистерна полна со нафта со приколка, […]

Вести

Гошев и Аме за шверцот кон Србија

Се разбудија „духовите“ од минатото на СДСМ во оној момент кога ЦИА ги објави декласифицираните документи, меѓу кои се најде и Македонија.Илјадниците документи на ЦИА поврзани со Балканот кои деновиве […]

Вести

ЦИА: Богаташите од СДСМ дебело профитирале од шверц на нафта кон Србија

Илјадниците документи на ЦИА поврзани со Балканот кои деновиве излегоа во јавноста откриваат , но и ја  потврдуваат вмешаноста на СДСМ и нејзини високи функционер во шверцот со разни стоки […]

Вести

Поевтинуваат бензините!

Малопродажната цена на Еуросупер БС-95 ќе е 60 денари, Еуросупер БС-98 ќе чини 62, а дизелот 47 денари.Бензините и дизелот поевтинуваат за 3 денари по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија […]

Вести

Бензините со нова цена

Бензините и дизелот поевтинуваат за половина денар по литар, објави денеска Регулаторната комисија за енергетика.Од полноќ малопродажните цени на ЕУРОСУПЕР БС-95, на ЕУРОСУПЕР БС-98, на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на […]

Економија

Исходот од Брегзит предизвика нафтен шок

На Њујоршката берза цената на сировата нафта опадна за околу 5,2 проценти, но аналитичарите сепак велат дека британското „не“ за Европа нема да има директно долгорочно влијание на пазарот на […]