Ознака: Нејмар – трансфер

Меѓународен фудбал

Претседателот на Барса: Сеуште постои можност за Нејмар

Претседателот на Барселона, Сандро Росел, не ја исклучи можноста за доведување на Бразилската ѕвезда од Сантош, Нејмар, потенцирајќи дека Барселона секогаш ги сака најдобрите во своите редови. „Барселона секогаш го […]

Меѓународен фудбал

Хенес ја отфрла можноста за трансфер на Нејмар во Баерн Минхен

Откако го срушија трансфер рекордот во Бундес лигата последново лето со доаѓањето на Хави Мартинез од редовите на Атлетик Билбао, раководството на Баерн Минхен, поточно претседателот на тимот од Минхен, […]

Меѓународен фудбал

Пеле со критики за Нејмар

Легендарниот бразилски фудбалски АС, Пеле, со големи критики за новата фудбалска ѕвезда во Бразил, фудбалерот на Сантош, Нејмар, за кого вели дека е само просечен фудбалер и ништо повеќе. Младиот […]