Ознака: облачно

Вести

Претежно облачно и студено, попладне нови врнежи од снег

Времето денеска во земјава ќе биде претежно облачно и студено, попладне и во вечерните часови ќе има нови врнежи од снег, позастапени и пообилни во западните делови. Само во крајните […]

Вести

Облачно со дожд, за новогодишната ноќ суво време

Времето денеска ќе биде променливо облачно со врнежи од дожд, кои на места, особено во источните делови повремено ќе бидат поројни и проследени со ретки грмежи. На планините во западните […]

Вести

Облачно со сончеви периоди и засилен јужен ветер

Времето денеска наутро во некои делови од земјава ќе биде магливо, а преку ден променливо облачно со сончеви периоди, особено на истокот. Во крајните западни делови ќе биде пооблачно и […]

Вести

Претежно облачно време и температура до 11 степени

Времето во Република Македонија денеска ќе биде претежно облачно со магла и ниска облачност по котлините. Претпладне во јужните делови ќе има слаб локален дожд. Минималната температура ќе биде во […]

Вести

Облачно со повремен дожд и засилен ветер

Времето претпладне ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд. Попладне врнежите ќе престанат, а облачноста ќе се намалува. Ќе дува засилен ветер од северозападен правец, особено изразен вдолж Повардарието […]