Ознака: Пеп Гвардиола

Меѓународен фудбал

Гвардиола: Јас сум подобар менаџер поради Премиер лигата

Менаџерот на Манчестер Сити,  Пеп Гвардиола смета дека конкурентната природа и големата непредвидливост на англиската Премиер лига обезбедиле најголем предизвик во неговата кариера досега. Пред да пристигне во Манчестер Сити, […]

Меѓународен фудбал

Гвардиола им забрани мобилни телефони на играчите

Манчестер сити планира да ја повтори одличната минатогодишна сезона кога ја освои Премиер лигата, а тренерот Пеп Гвардиола за таа цел воведе построги правила за играчите и најави парични казни […]

Црна хроника

Семејството на Гвардиола било на кобниот концерт во Манчестер

Сопругата Кристина и ќерките Валентина и Марија биле во публиката во шок по грозоморниот настан. Во шок сум. Не можам да верувам што се случи. Моето сочуство до семејствата и […]

Меѓународен фудбал

Ниту Челзи, ниту Сити – Пеп го презема Баерн?

Пеп Гвардиола од наредното лето ќе биде тренер на Баерн Минхен, пренесува „Тајмс“. Јуп Хејнкес е во последната година од својот договор со екипата на Баерн Минхен, а се шпекулира […]

Меѓународен фудбал

Челзи му нуди 17 милиони евра на Гвардиола!!!

Роман Абрамович му понуди на Пеп Гвардиола 17 милиони евра годишно доколку од следната сезона го презеде тимот на Челзи. Доколку поранешниот тренер на екипата на Барселона ја прифати понудата […]

Меѓународен фудбал

Агентот на Гвардиола: Пеп има договор со Сити, ќе земе некои играчи од Барса

Франсоис Галардо и порача на Барселона дека треба да биде загрижена. Британскиот таблоид „Сан“ пласираше приказна дека на тренерската клупа на Манчестер Сити од следната сезона ќе седне Жозе Мурињо. […]