Ознака: пита

Кулинарство

Мека и миризлива: Мека пита со сирење која Финците ја обожаваат

Финска пита со сирење – рахакапииракка се подготвува од традиционалното рака сирење, кое го обожаваат северните жители. Тоа е лесно како кварк, сличен на грчкиот јогурт само со карактеристичен кисел […]

Кулинарство

Брз ручек со малку јаглехидрати: Пита од тиквички со три вида сирење и јајца

Дали сакате брз ручек или вечера? Секако дека сакате, кој има време да готви долго во работните денови? Затоа ви донесуваме рецепт за фина смеса од сирење со тиквички и […]

Кулинарство

Пита од стар леб, спанаќ и фета сирење: Брз оброк кој ќе ги задоволи сите ваши вкусови

Денеска ви претставуваме одлична идеја за брз појадок или вечера во која со сигурност ќе уживате. Потребни состојки: – неколку кришки стар леб – 4 јајца – 30 мл. масло […]