Ознака: пита

Кулинарство

Секој може да ја направи, а никој не може да и’ одолее: Пита со сирење и павлака

Пробајте ја оваа неодолива пита со сирење Состојки: 450 г тенки кори за пита 500 г иситнето сирење 400 мл павлака за готвење 4 јајца 200 мл минерална вода 1 […]