Ознака: пита

Кулинарство

ГРИЗ ПИТА СО ЈОГУРТ: Кога гостите ќе го пробаат ОВА јадење веднаш ќе ви побараат рецепт!

ГРИЗ ПИТА СО ЈОГУРТ: Кога гостите ќе го пробаат ОВА јадење веднаш ќе ви побараат рецепт!Состојки: 500 гр кори 4 јајца 100 мл масло (со еден дел премачкајте го плехот, […]

Кулинарство

ПИТА СО МЕСО: Најдобра која ќе ја пробате, со ГАРАНЦИЈА!

ПИТА СО МЕСО: Најдобра која ќе ја пробате, со ГАРАНЦИЈА!Потребни состојки: 800 гр тенки кори пита 500 гр мелено месо (може говедско месо, може свинско месо, мешавина…по ваш избор) 750 […]