Ознака: плажа

Вести

Александар Николоски: По 18 јуни платените активисти на СДСМ ќе уживаат на егзотични плажи!

Пратеникот и Меѓународен секретар на ВМРО-ДПМНЕ,  Александар Николоски беше гостин во вчерашната  емисија  „Пулт“ на Радио Слободна Македонија, во која зборуваше за актуелните состојби во државата, наметнатата политичка криза од […]

Вицотека

Како да препознаете Македонец на плажа

Ако сте летувале во место каде одат голем број македонци сигурно ќе препознаете барем некој од нашите туристи во овој опис. Не се промашуваме на плажа – секогаш најгласни, најбројни, со лименки […]