Ознака: победа

Занимливости

Херој баба од Германија: Таа го победи коронавирусот на 106 години

Компанијата што управува со болницата во Ораниенбург објави дека Германката, која има 106 години, успешно се опоравил од Ковид-19. – Таа е ослободена од болницата во вторникот и е во […]

Живот

Најубавата фотографија од Италија: Ова бебе го победи коронавирусот, неговата насмевка го освои светот

Една убава фотографија пристигна од Италија, која трпи доста тешки последици поради пандемијата од коронавирусот. Имено, шестмесечниот Леонард излезе како победник во борбата со коронавирусот, пишува Јумама. После 50 дена […]

Живот

Михаела од Скопје го победи коронавирусот: Се чувствувам како најсреќниот човек на светот!

Михаела од Скопје го победи коронавирусот: Се чувствувам како најсреќниот човек на светот! Бројот на излекувани лица од новиот коронавирус е многу голем, а секојдневно лица од целиот свет кои […]

Ракомет

Лазаров: Отидов на се или ништо- ова е победа за Македонија

Капитенот Кирил Лазаров одигра клучна улога во победата на Македонија против Украина, неговиот последен шут беше победнички. „Оваа година ми оди некако во последните секунди, отидов на се или ништо, […]