Ознака: правила

Живот

Во петок е „Младенци“- еве што треба да направат младите брачни парови

Празникот на пролетта- 22 март, младите брачни парови го празнуваат како свој ден, како ден на младоста, љубовта и убавината. Истиот ден, Светата православна црква го празнува споменот на четириесетте […]

Нега и убавина

Зошто со текот на времето дебелеењето станува полесно и побрзо?

Многу луѓе имале можност да се уверат во фактот дека со текот на времето станува потешко да се ослободат од вишокот килограми. Уште потешко е да не ги вратат изгубените […]

Љубов и секс

Доколку ги правите овие нешта, никогаш нема да завршите во несреќна врска

Речиси сите познаваат барем една личност што едноставно знае како да ги одбира партнерите. Секоја врска на оваа личност е прекрасна, а партнерот се однесува кон неа навистина добро. Па, […]

Живот

Цело време сме биле во заблуда: Појадокот треба да се прескокне, ова никако не смеете да го јадете

Според зборовите на познатиот советски и руски кардиохирург, професор и академик во Руската академија на науки и Руската академија на медицински науки, главен кардиохирург на Министерството за здравство на Руската […]

Нега и убавина

Дали и вие го правите истото? 5 грешки кога нанесувате парфем

Парфемите траат пократко отколку што дамите мислат, а купуваат големи пакувања со надеж дека тие траат подолго и дека заштедиле. Добитникот на многубројни награди, францускиот дизајнер на парфеми Francis Kurkdjian, […]

Живот

Водата може да направи чудо од вашата линија, но мора да внимавате како ја пиете

Најевтиниот и најбезопасниот начин да ги намалите вишокот килограми го има во секој дом. Водата не е новитет во менито за слабеење, меѓутоа треба да се конзумира внимателно и да […]

Нега и убавина

Како да го одржите вашето интимно здравје?

Многу жени обрнуваат посебно внимание на нивното интимно здравје, но некои од работите што ги прават се всушност погрешни. Следниве совети ќе ви помогнат да водите подобра грижа за интимното […]

Живот

Доколку често консумирате овошје треба да ги знаете овие 4 нешта

Овошјето во последно време неправедно започна да го бие лош глас, и тоа поради фруктозата. Поединци веруваат дека фруктозата од овошјето предизвикува зголемено ниво на триглицериди, како и други нездрави […]