Ознака: резултат

Живот

Исфрлила само еден вид на пијалак од исхраната: Ѝ се случила промена

Доколку се прашувате што навистина алкохолот му прави на вашето тело, доволно е да ги погледнете фотографиите на фитнес блогерката Џели Девот. Американката Девот решила на својот Инстаграм профил да […]

Занимливости

Математички предизвик: Како може резултатот да биде 30?

Во последно време многу лесно луѓето се „навлекуваат“ на математички задачи кои на прв поглед делуваат тешки и невозможни, а во суштина само треба да размислувате логички, наместо математички. Таква […]

Живот

За четири месеци изгубила 15 килограми – секојдневно јадела еден ист оброк

Ана Марија Клис, како и многу жени, имала проблем со вишокот килограми, а потоа вовела една едноставна рутината во својот план на исхрана со која изгубила 15 килограми. Ова е […]

Живот

Колку често треба да вежбате за да забележите дефинирани мускули?

“По колку недели вежбање можам да очекувам да забележам јасно дефинирани мускули на своето тело?” – ова е најчесто поставувано прашање кога започнувате со вежбање. Секако дека тоа првенствено зависи […]

Занимливости

Задачата изгледа многу едноставно, но сите добиваат различен резултат

Оваа задача ги подели мислењата меѓу корисниците на друштвените мрежи. Наизглед е едноставна, но сепак сите добиваат различно решение.Бидејќи луѓето на различни начини ја решаваат, логично е да добијат и […]

Видео

Ја подготвувал просидбата осум месеци, а кога ќе го видите резултатот, ќе ви се насолзат очите!

Ирецот Гавин Фогарти решил да ја запроси својата девојка Клара, која изгледа е многу посебна девојка кога го инспирирала да го стори ова.Гавин ја подготвувал просидбата полни  осум месеци- секој  […]

Вести

Груевски: Прогнозата на Светска банка за раст е резултат на мерките што ги презема Владата

Растот на економијата од 3,7 отсто што го прогнозира светска бакна за Македонија за годинава е одлична вест и резултат на мерките што досега ги преземала Владата кои даваат отпор […]