Ознака: рекорд

Издвојуваме

Како управничка во МПМ Станисављева земала 25.000 евра – месечно!

Да, да 25.000 евра месечно драги мои. Што девојче ќе беше бре ова? Вундеркинд. Како што може да видите од објавениот анекс на нејзиниот договор во МПМ, фирмата која што […]

Занимливости

Во Босна ќе се пече најголемиот бурек

Група ентузијасти од Босна и Херцеговина ќе организираат печење на најголемиот бурек во светот со цел рекордот да биде објавен во Гинисовата книга на рекордите.Со ова тие сакаат на светот […]

Сцена

Цеца доминира! Собори рекорд на Јутјуб!

Колкава ѕвезда е Цеца, докажува новиот рекорд, кој го поставила на Јутјуб!Цеца стана првата ѕвезда на Балканот, која има преку 500.000 претплатници на својот официјален канал. За новиот успех, сигурно […]

Живот

Жена родила бебе со тежина од рекордни 18 килограми!

Жена од Австралија родила бебе од 18 килограми, што веројатно е рекордна тежина којашто новородените бебиња некогаш ќе ја имаат. Докторите признаваат дека не биле целосно подготвени за ваков настан […]

Останати спортови

Мајкл Фелпс сруши древен рекорд

Американскиот пливач Мајкл Фелпс, на ЛОИ 2016 во Рио де Жанеиро сруши древен рекорд, поставен од Леонид од Родос.Според преданијата, грчкиот атлетичар учествувал на четири олимпијади во периодот 164 – […]

Вести

Мерките на Владата даваат резултати: Рекорден број на превезени патници на македонските аеродроми

Рекордни 808 888 патници се превезени на двата македонски аеродроми во првите 6 месеци од годинава што претставува зголемување за истиот период лани од околу 27%, кога беа превезени во […]

Љубов и секс

Државите кои рушат рекорди во СЕКС!

Апликацијата за следење на плодноста „Глоу“ направи листа на земји во кои населението има најмногу секс.Резултатите изненадија многумина. Топ 3 земји: 1.Канада – 45,4 отсто сексуални односи над просекот во […]

Вести

Деветгодишно момче го собори рекордот во пливање од Сан Франциско до Алкатраз!

Деветгодишно момче од Калифорнија се осмели да се фати во костец силните морски струи и ладната вода со една цел: да го преплива растојанието од Сан Франциско до островот Алкатраз […]