Ознака: СДСМ

Коментари Мислења

Ветувавте транспарентност, а вашите избраници во Битола имаат желба да ги уништат сите средства за информирање, со цел вистината да не излезе на виделина.

Објавувмаме нецензурирано отворено писмо на Габриела Илиевска Почитуван г-не Заев, Денес ќе бидете гостин во Битола. Во онаа иста Битола во која актуелната градоначалничка од вашата партија, на локалните избори […]

Коментари

Петар Богојески висок партиски функционер го деконспирираше Мицковски. Кој лаже господа?

Со скандалозен статус, кој не сметаме дека е објавен при отсуство на разум Петар Богојески високиот партиски функционер (заменик генерален секретар) го деконспирира Мицковски. Имено, денеска Мицковски при посетата на Битола […]

Коментари

Што се 60.000 луѓе во Париз, а што во Скопје

Се разбира дека здраворазумски мислечките луѓе не потпаднаа под лагите и манипулациите за „грандиозноста“ на митингот за промоција на Мицковски. Најголем дел како што самите се произнесува и наминале да […]

Коментари

Зошто молчи Заев?

Па се знае зошто молчи. Оти на дело е една голема фарса по вчерашното фијаско на промотивниот митинг на Мицковски. Тој ги има извештаите од МВР за бројките и знае […]

Коментари

Се демонтира СКОПЈЕ 2014 – ВМРО-ДПМНЕ како по обичај молчи

Пред очите на нашата јавност секојдневно се разградува она што беше градено за граѓаните и со респект кон историјата. Се сеќавате дека пред неколку месеци беше демонтиран насилно споменикот на […]

Вести

Непотизам насекаде па и во МВР

Магдалена Несторовска, државен секретар во Министерството за внатрешни работи и висок партиски функционер на владејачката СДСМ си го вработила нејзиниот сопруг Љубислав Несторовски во ЕЛЕМ, дознаваме од извори во МВР.  […]

Издвојуваме

Се случи чудо – Илинка Митрева се спротивстави на менувањето на името на Македонија

Воопшто не е лесно од таква стартна позиција, да кажам од урнатини, да се стигне до една ситуација, која што Заев вчера ја обелодени, дека има заемно прифатлива опција, но […]

Избор на уредникот

Амди Бајрам смета дека е подобро тој да е претседател на ВМРО, алудирајки на наместениот конгрес и изборот на Мицкоски

Амди Барјам се исмеа, ама сериозно се исмеа со ДПМНЕ односно со изборот на Мицкоски. Како што рече во својот настап на ТВ рече дека сите тие се за него […]

Избор на уредникот

Ново детално видео за терористичкиот напад во Куманово од мај 2015, не пропуштајте

Деновиве на јутјуб се појави мошне значаен видео запис за терористичките напади во Куманово од пред три години. Еве како тогаш известуваа медиумите за овој настан: Извршен е терористички напад во […]

Избор на уредникот

Фрчко си ги реди работите. Синот е веќе главен играч во ПУИК. А што мислевте вие за вас дека дошол живот?

Фрчко си ги реди работите. Синот е веќе главен играч во ПУИК. А што мислевте вие за вас дека дошол живот? Дојде живот за уште еден син на функционер и […]

Вести

Обвинетите во „Монструм“ се невини

Во скандалозно интервју дадено за српски „Курир“на3мај 2017 година, претседателот на СДСМ Зоран Заев оди доттаму што тврди дека осудените во „Монструм“ биле невини, односно дека немало никакви докази оти […]