Ознака: СДСМ

Избор на уредникот

Ново детално видео за терористичкиот напад во Куманово од мај 2015, не пропуштајте

Деновиве на јутјуб се појави мошне значаен видео запис за терористичките напади во Куманово од пред три години. Еве како тогаш известуваа медиумите за овој настан: Извршен е терористички напад во […]

Избор на уредникот

Фрчко си ги реди работите. Синот е веќе главен играч во ПУИК. А што мислевте вие за вас дека дошол живот?

Фрчко си ги реди работите. Синот е веќе главен играч во ПУИК. А што мислевте вие за вас дека дошол живот? Дојде живот за уште еден син на функционер и […]

Вести

Обвинетите во „Монструм“ се невини

Во скандалозно интервју дадено за српски „Курир“на3мај 2017 година, претседателот на СДСМ Зоран Заев оди доттаму што тврди дека осудените во „Монструм“ биле невини, односно дека немало никакви докази оти […]

Вести

Контрадикторните изјави на Заев отвораат дилема, што се крие во случајот Монструм?

Зошто се разликуваат позициите на премиерот Заев за „Монструм“ пред да седне во владејачката фотелја заедно со Ахмети и денес? Контрадикторните изјави на премиерот Заев пред три-четири години и сега, […]

Избор на уредникот

Неделковски: Бејли, СДС и ДПМНЕ против МАКЕДОНСКИОТ народ!

Народот сака јасни пораки. Засега, новото раководство на ВМРО ДПМНЕ претставено во двоецот Мицковски-Ѓорчев не ја соопшти својата визија и стратегија за иднината на партијата. Ние гласачите, не знаеме дали […]

Видео

ВИДЕО: кошкање на две жени на протестот на ВМРО-ДПМНЕ

За време на вечерашниот протест на ВМРО-ДПМНЕ пред Кривичниот суд во Скопје, дојде до инцидентот откако две постари жени се степаа. Една од жената била симпатизер на ВМРО-ДПМНЕ, а другата […]

Вести

Незаконски откопан гроб на градските гробишта, политичарка од СДСМ сакала да го присвои?

Локалниот портал „Охрид 1“, викендов јави за неверојатен случај од градските гробишта во Охрид, каде според нивни информации бил откопан гроб за да се провери дали во него има коски од […]

Вести

Зошто СДСМ и ДУИ криеја и не го информираа МВР за нивните намери на 27- ми април?

Гостувањето на Талат Џафери во емисијата „Патот кон“  на Алсат телевизија, фрла сосема ново светло на настаните од 27 април, кога револтирана група на луѓе кои повеќе од два месеци […]

Вести

По ослободувањето на убијците од Смилковско, Заев со меѓународна истрага за Диво Насеље

Додека обвинети за тероризам во притвор се луѓе кои протестираа за одбрана на Уставот на Република Македонија, а меѓу нив светски признатиот оперски пејач Игор Дурловски, доајенот на македонското актерство […]

Вести

Обвинителството продолжена рака на Заев, отвора истраги по нарачани изјави за луѓе од ВМРО- ДПМНЕ, а премолчува сведоштва за корупција во врвот на власта

Јавното обвинителство се претвори во продолжена рака на партијата на власт, се отвораат истраги, се штанцаат обвиненија и се водат постапки против секој еден кој не е дел од власта. […]

Вести

Груевски за „Траекторија“: Обвинети сме за нешто што претходно го правела, а и сега го прави Владата на СДСМ

Судењето за предметот „Траекторија” на СЈО во кој обвинети се поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски, поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески и поранешниот директор на […]

Вести

Груевски: Партијата која до пред 6 месеци не го вадеше зборот режим од уста сега прави вистински режим

Тоа што се случи вчера е тежок преседан, тоа е ужас, тоа е режим. Тоа е нешто што го нема во демократски држави, тоа е уривање на демократијата, изјави лидерот […]