Ознака: секс

Љубов и секс

Ова се трите најчести предрасуди поврзани со мастурбацијата

Самозадоволувањето за многу жени е најсигурен, наједноставен и најлесен вид на сексуално задоволство. Меѓутоа, постојат многу стигми поврзани со оваа тема. Речиси сите мастурбираат, но не зборуваат сите за тоа, […]

Љубов и секс

Ако на партнерот му ги кажувате овие работи за време на сексот, не сте уживале доволно

Правиме сè за да го задоволиме партнерот и заедно да уживаме во сексот, но жените понекогаш непотребно кажуваат некои ситни лаги Сите жени понекогаш лажат кога се во кревет со […]

Живот Магазин

Го изневерила сопругот 60 пати, останала трудна од друг и она го тужи!

Американски војник познат под надимакот Фризмастер, се вратил дома од војна, среќен што ќе ја види сопругата после неколку месечната раздвоеност. Но, наместо романтичен пречек, го дочекало непријатно изненадување – […]

Љубов и секс

Секс во автомобил

Никој нема да ве присили да имате секс во автомобил. Но, доколку го сакате сексот во автомобил, ставете само чорап на вратата. Денес, сексот во автомобил е многу застапен се […]

Љубов и секс

Како да имате феноменален секс со новиот партнер?

Познато сценарио: запознавте некој, се гледате некое време, ги поминавте сите фази на додворување, се бакнавте… и сега е време за првиот секс! Покрај позитивната трема што ја чувствувате, се […]

Љубов и секс

Мал трик кој значајно ќе го подобри вашиот сексуален живот

Нормално е сите понекогаш да талкаме со мислите. Ако водите многу стресен и брз живот, не е необично во текот на сексот да почнете да размислувате за купување намирници, работа, […]

Љубов и секс

Зошто сексот за една вечер лошо влијае на жените?

Во денешните модерни времиња, општеството сака да верува дека сексот за една вечер е нешто што самоуверените и еманципирани жени го прават. Меѓутоа, тоа не е секогаш така. Многу експерти […]

Љубов и секс

Болести кои може да се излечат со водење на љубов

Универзитет од Бристол полни 10 години спроведувал истражување за сексот и неговто влијание врз здравјето, а резултатите, велат научниците, ќе ви дадат дополнителен поттик за експериментирање во креветот. Се покажало […]