Ознака: сливи

Кулинарство

Интегрални палачинки со џем од сливи

Палачинките се  уште повкусни кога се  подготвени со  интегрално  брашно-  пробајте!Состојки: 175гр интегрално  брашно 200мл млеко 1 јајце 1 лажичка прашок за пециво 45 гр шеќер Маслиново  масло Џем од […]