Ознака: Тара

Сцена

Ана Николиќ не може да си дојде при себе откако дознала што правела нејзината три годишна ќерка додека го апселе Раста

Поранешната сопруга на раперот Стефан Ѓуриќ Раста овие денови не може да се помири со тоа што го доживеала нејзината ќерка која ја има со раперот. Имено Ана Николиќ во […]

Кулинарство

Објави фотографија од нејзината ќерка и го испровоцира поранешниот сопруг Раста

Најновата објава на пејачката Ана Николиќ на нејзиниот Инстаграм профил ги изненади фановите, особено поради описот на фотографијата од страна на пејачката. Ана се почесто е активна на социјалните мрежи, […]

Сцена

Ана и Раста ја крштеваа Тара, Цеца им дојде на гости

Во неделата, естрадната двојка Ана Николиќ и Стефан Ѓуриќ Раста ја крстија својата ќеркичка Тара во црквата „Света Петка“ во српската престолнина. На крштевката присуствуваа нивните роднини и колеги од […]

Сцена

Јелена: Сопругата на Новак Џоковиќ напишала две реченици и испратила големо срце

Јелена Џокович се породи по втор пат на почетокот на овој месец каде таа и нејзиниот сопруг добија ќерка Тара, а Јелена се огласила по прв пат после породувањето.  Јелена […]

Живот

Ќе ви се заврти во умот од цената која ја платил Ѓоковиќ за породувањето на Јелена

Новак Ѓоковиќ и Јелена се пресреќни, на свет дојде нивната ќеркичка која им е второ дете по синчето Стефан, а ќе го носи името Тара.Јелена се породи во Монте Карло, […]

Сцена

Новак Ѓоковиќ доби ќерка

Еден од најдобрите светски тенисери Новак Ѓоковиќ и неговата сопсруга Јелена го добија своето второ дете.Сопругата на Новак се породила во саботата во Монте Карло, на свет донесе девојче кое […]