Ознака: трговски центар Олимпија

Вести

Речиси сите биле тинејџери: Еве од каква националност биле убиените во Минхен

Минхенската полиција соопшти дека во вооружениот напад во трговскиот центар загинале 10 луѓе, а 27 се повредени.Тројца од жртвите се косовски државјани, тројца турски државјани и еден Грк. Седуммина од […]

Вести

Родителите на напаѓачот во шок: Во ранецот имал 300 куршуми

При претресот на станот на напаѓачот од трговскиот центар во Минхен не се откриени докази за негова поврзаност со Исламска држава. Тој живел заедно со своите родители во реонот Максфорштад.Како […]

Вести

Минхен: Нема настрадани Македонци, ова се дежурните телефони за информации

Министерството за надворешни работи изразува длабоко сочувство за семејствата на сите загинати и повредени во терористичкиот напад во Минхен, Сојузна Република Германија.Воедно, Министерството за надворешни работи ве известува дека е […]

Вести

Се уште непознат мотивот на 18-годишникот кој во Минхен уби 8 лица и се самоуби

Напаѓачот во трговскиот центар „Олимпија“ во Минхен е 18-годишен Ирец од Минхен, изјави утрово шефот на полицијата Хубертус Анде на прес-конференција додавајќи дека мотивите за злосторството засега не се познати.По […]

Вести

ВИДЕО: Повеќе терористи пукале од кров, освен во трговскиот пукано и во железничка станица

Никој од повеќето напаѓачи кои денеска го извршија терористичкиот напад во Минхен, не е уапсен.Очевидците кажуваат дека во трговскиот центар пукале најмалку тројца вооружени мажи, а дел од медиумите пишуваат […]

Вести

Еве како започнал терористичкиот напад во Минхен: Терористот во бегство!

Германската полиција потврдила дека има многу убиени и повредени луѓе во вооружен напад во трговскиот центар „Олимпија“ во Минхен.Засега нема уапсени, наведува полицијата. Специјални полициски сили се распоредени во и […]