Ознака: Турција

Сцена

Фото и видео: Прекрасна турска актерка го смени полот

Моментално број еден вест во Турција е 26 годишната актерка Нил Еркочлар, која важи за една од најубавите турски глумици. Актерката и некогашна мисица, зборуваше отворено во јавноста дека не […]

Вести

Израел и Турција со прв договор за оружје по замрзнувањето на односите

 Една израелска компанија испорачала на Турција воена опрема, потврдиле извори од владата во Анкара, што е првата таква зделка, оптв откако двете држави порано најблиски регионални сојузници ги замрзнаа меѓусебните […]

Балкан

Турција ослободи поранешни курдски градоначалници

Турција ослободи во вторникот група поранешни градоначалници Курди обвинети дека одржувале врски со милитантите, што треба да претставува мал чекор кон ставањето крај на деценискиот бунт на Курдите кои бараат […]

Сцена

Фото: Езел фатен со маж

Сите ги слушнавме шпекулациите во јавноста дека турскиот актер Кенан Имиразалиоглу е хомосексуалец. Но Кенан, или за нас попознат како Езел, ги демантираше овие гласини и конечно целата фама околу неговата […]

Балкан

Грција ја обвини Турција за нарушување на воздушниот простор

Два грчки борбени ловца од типот „F-16″ полетале ноќта кон вторник за пресретнување на турски воен хеликоптер кој се приближил на грчкиот остров Калимнос и ги облетал островите Имиа, Фармакониси, […]

Вести

Турција прави „татарско Косово“ на границата со Русија

Во украинската област Херсон, која се наоѓа на самиот југ на земјата на границата со Крим, во последно време се одигруваат многу алармантни настани, пишува аналитичарот Кирил Губа.Турција намерно распалува […]