Ознака: уво

Живот

Оваа течност сите ја имате во својот дом, ставете ја во уво 60 секунди и болката ќе исчезне за миг

Многумина грешат кога ги чистат ушите и ушната школка бидејќи ушниот восок вцушност не би требало да се остранува. Можеби изгледа нехигиенски, но неговото формирање е приорден процес за заштита на […]

Живот

Ужасно го болело десното уво… Она што го извлекле ќе ве запрепасти!

Сите ние понекогаш сме имале воспаление на увото. Болките во увото се непријатни  и навистина  е тешко  да се издржат.Овој човек се жалел на неподнослива болка во уво, која верувале […]

Црна хроника

Бизарно: Му го одгризал увото затоа што слушал прегласна музика

Еден американец на својот роднина, со кој физички се пресметал, му го одгризал увото поради гласната музика што ја пуштал. Против ова 27-годишно момче Емилије Мендосе, кое го нападнало 29-годишниот […]