Ознака: ураган

Балкан Вести

Ураган и се заканува на Грција

Циклон кој наликува на тропска бура, која до сабота би можела да се претвори во најсилниот забележан медитерански ураган се развива над Јонското Море. На својата интернет страна „Severe Weather Europe“ денес […]

Вести Свет

Кон Филипините се приближува тајфун посилен од “Флоренс“

Филипинскот претседател Родриго Дутерте уште во четвртокот свика состанок на Советот за природни катастрофи, на кој е одлучено какви вонредни мерки ќе се преземат за справување со ударот на супертајфунот. […]

Сцена

Позната пејачка донира милион долари за родното Порторико

Американската пејачка Џенифер Лопез чии родители се Порториканци, вети еден милион долари за опоравување на Порторико од ураганот Марија.Таа изјави дека ќе даде пари на различни хуманитарни организации за да […]

Вести

Трамп: Порторико е во неволја

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска изјави дека Порторико е во голема неволја по ударот на ураганот Марија и оти веќе има долг од неколку милијарди долари.-Порторико веќе патеше од разрушена […]