Ознака: ф’стаци

Кулинарство

ЛЕСНО, БРЗО И ВКУСНО: Риба со зачини, каперси и ф’стаци!

Содржи едноставни состојки, подготовката е лесна и брза, а вкусот е феноменален. Пробајте лосос со зачини, каперси и ф’стаци … Состојки: 1 кг лосос или друга риба, исчистена и исечена […]

Кулинарство

Магичен куглоф со ф’стаци: Рај за очите и блаженство за устата!

Потребни се само 50 грама ф’стаци! Куглофот со ф’стаци и чоколадо се подготвува еден час, а потребно е само да се набави калап за колачи. Ако немате тркалезен калап, истурете […]

Здравје

ОВА СЕ НАЈЗДРАВИТЕ ГРИЦКИ ВО СВЕТОТ! Одлични се за срцето, имунитетот и витката линија, но тоа не е сè!

Ако сакате често да грицкате нешто, имаме предлог за вас. Само заменете ги лошите грицки со здрави, на пример јаткасти плодови, кои освен што се вкусни, се здрави и за […]

Кулинарство

Посна баклава со ф’стаци, идеална за претстојните слави

Време е да ја направите највкусната посна баклава со ф’стаци… Состојки: 300 грама кори за баклава 200 грама посен маргарин 350 грама исчистени, мелени ф’стаци За шербет: 300 грама шеќер […]

Здравје

Ова се најздравите грицки на светот: Само еден грст дневно го штити срцето, ја регулира тежината и го зајакнува имунитетот!

Во последно време сѐ повеќе се зборува за јаткастите плодови во контекст на здрава храна, а нутриционистите наведуваат безброј причини зошто тие се добри за здравјето. Но кога би морале […]