Ознака: ф’стаци

Здравје

Ова се најздравите грицки на светот: Само еден грст дневно го штити срцето, ја регулира тежината и го зајакнува имунитетот!

Во последно време сѐ повеќе се зборува за јаткастите плодови во контекст на здрава храна, а нутриционистите наведуваат безброј причини зошто тие се добри за здравјето. Но кога би морале […]

Живот

5 причини зошто треба да консумирате ф’стаци што почесто

Освен што се супер вкусни, тие се полни со хранливи материи кои се неопходни за одржување на оптималното здравје.Веќе сигурно знаете дека јаткастите плодови се наоѓаат на листата на најздрави […]

Живот

Неверојатно: Со само 10 фстаци дневно ќе го намалите холестеролот за 20 проценти и ќе ја зголемите СЕКСУАЛНАТА МОЌ и до 50 проценти

Не само што  се вкусни, фстаците се  и  многу  здрави. Тие го подобруваат  кардиоваскуларното  здравје и  метаболизмот, го намалуваат холестеролот и   го успоруваат стареењетоЕве зошто треба да јадете фстаци секој  […]