Ознака: ФУДБАЛЕРИ

Меѓународен фудбал

Меси е најплатениот фудбалер во 2020 година, и дали знаете колку заработи?

Капитенот на Барселона, Лионел Меси е најплатениот фудбалер во 2020 година, според списокот објавен од списанието Форбс. Реномирано списание проценило дека годишната плата на Меси во Каталонија е цели 126 милиони […]

Македонски фудбал

Вардар се распаѓа, фудбалерите си заминуваат од клубот: Ова е нивната порака!

Најтрофејниот македонски фудбалски колектив е во распад. Актуелното раководство е немоќно да ги подмири долговите, спонзорот Сергеј Самсоненко се откажа, а фудбалерите испратија соопштение до јавноста во кое наведуваат дека […]

Македонски фудбал

ДВАЈЦА ФУДБАЛЕРИ ПОЗИТИВНИ НА КОРОНАВИРУС- македонскиот клуб ги откажа сите закажани натпревари!

Фудбалскиот клуб Македонија Ѓорче Петров денеска соопшти дека има двајца фудбалери позитивни на коронавирус. – Им посакуваме побрзо враќање на тренинзи на нашите два играчи позитивни на Ковид-19. Играчите се […]

Меѓународен фудбал

Сите заразени фудбалери на Сампдорија се излечија од коронавирусот

Излечени се сите фудбалери на Сампдорија, кои биле заразени со коронавирус, според тренерот на тимот од Џенова, Клаудио Раниери. – Сите наши играчи се излекувани. Јас бев многу тажен кога […]

Сцена

Сопругата на тетовецот Џемаили ќе објави книга за тајните на фудбалерите и нивните девојки

Сопругата на швајцарскиот фудбалер со македонско потекло Блерим Џемаили наскоро ќе ја издаде својата прва книга во која се откриваат многу тајни во врска со фудбалерите и нивните девојки.Ерјона Сулејмани […]

Вести

ЧУДЕСНО: Фудбалерот кој го преживеа падот на авионот ги направи ПРВИТЕ ЧЕКОРИ

Преживеаниот фудбалер Chapecoense Alan Ruschel (27), кој после стравичната несреќа од падот на авионот комуницираше само со гестикулации, ги направи своите први чекори. Одбрамбениот играч беше прв кој го спасиле […]

Вести

ОТКРИЕНА ПРИЧИНАТА за уривањето на авионот во кој загинаа 19 фудбалери

Авионот што се урна во Колумбија во втроникот, при што загинаа најголемиот број од фудбалерите на бразилскиот клуб „Шапекоенсе“, останал без гориво, јавуваат колумбиските медиуми, повикувајќи се на делови од […]

Црна хроника

АВТОМОБИЛОТ СЕ РАСПАРЧИЛ НА ДЕЛОВИ: Фудбалери настрадале во страшна несреќа!

Медиумите во Словенија го објавија идентитетот на загинатите фудбалери на Марибор од Б тимот, кои настрадаа вчера во сообраќајна несреќа.Според информациите објавени од локалните медиуми во несреќата животот го загубија […]