Ознака: чапокоензе

Црна хроника

Светската јавност е згрозена: Фудбалскиот клуб чии фудбалери загинаа во авионска несреќа е…

Утрово осамна чудна вест која доаѓа од Бразил, а ја објавија повеќе светски медиуми.Бразилскиот клуб Чапокоензе, кој во авионската несреќа во Колумбија пред неколку денови ги загуби скоро сите фудбалери […]

Црна хроника

УЖАСЕН ПРЕСВРТ: Бразилските фудбалери во срушениот авион се убиени! Не станува збор за несреќа!

Боливискиот министер за одбрана Рејми Фереира, изјавил дека за трагичниот пад на авион во Колумбија на 29. ноември, во кој се наоѓале и фудбалери од бразилскиот прволигаш Чапокоензе Реал, виновен […]

Црна хроника

Чапокоензе ги чека загубените синови: Последен поздрав од 100.000 навивачи!

Денеска во градот Чапокоензе ќе пристигнат телата на фудбалерите кои загинаа пред неколку дена во авионската несреќа која се случи во близината на колумбискиот град Меделин.Предвидено е на аеродромот во […]

Живот

Ќе ви смрзне крвта откако ќе дознаете ШТО истетовирале сопругите на загинатите фудбалери непосредно пред кобниот лет!

Тринаесет сопруги на фудбалерите на Чапокоензе само неколку дена пред ужасната несреќа која го потресе светот, направиле идентични тетоважи.Имено, тие во знак на поддршка за своите мажи направиле тетоважи на кои […]

Вести

Застрашувачки детали од трагедијата која го обви Бразил во црно: Откриено е зошто резервоарот на авионот бил празен!

Два дена по страшниот пад на авионот со фудбалери од бразилскиот клуб Чапокоензе во кој загина 71 лице, на виделина почнаа да излегуваат детали и потенцијални фактори за несреќата.Вчера за […]

Меѓународен фудбал

Еве зошто одбраната на голманот се покажа како кобна за бразилските фудбалери кои загинаа во авионска несреќа!

Од вчера фудбалскиот свет е во тага откако фудбалерите и стручниот штаб на Чапекоензе настрадаа во авионската несреќа во Колумбија, каде требаше да го одиграат првиот финален натпревар во Копа […]

Меѓународен фудбал

Како да ја претчувствувал смртта: Тренерот на Чапокоензе по квалификувањето во финалето даде МОРНИЧАВА ИЗЈАВА!

„Ако умрам денес, ќе умрам среќен“ – изјавил Каио Јуниор, тренерот на Чапокоензе по квалификувањето во финалето.Бразилскиот тим Чапокоензе не стигна да го игра финале на Куп на Суд Американа, […]

Фото

Последни фотографии на фудбалерите пред уривање на авионот

Фудбалерите на бразилскиот клуб „Чапокоензе“ требале утре да играат во Меделин против локалниот клуб Атлетико национал во финалето на Купот на Јужна Америка.Авион со 72 патника и девет членови на […]