Ознака: шпагети

Кулинарство

Ова е најдобриот сос за шпагети: Се припрема за 5 минути и сите го обожуваат

Во светот, овој сос е познат под името “Алфредо сос”, а еве како да го припремите.Кремастиот сос наречен “Алфредо” е кулинарски сон. Тој настанал во Рим, во 1920 година, а […]

Кулинарство

Потребни се 3 мали состојки и 15 минути: Совршени шпагети со ПОСЕБНА АРОМА 

Дали сте замислиле готов ручек за неверојатни 15 минути? Веројатно ви изгледа невозможно.Кога ќе дојде летото, на сите ни е најтешко времето поминато во кујната зад шпоретот, па добро би […]

Кулинарство

СОВРШЕНСТВО НА ВКУСОВИ: Песто од лимон е највкусен сос за шпагети

Дали сакате да јадете тестенини со кои песто би одело многу добро, а немате свежи билки дома? Нема проблем! Секако, ако имате лимони. Пестото од лимон е крал на летото […]

Кулинарство

Ако не знаете што да правите со остатокот од шпагетите, можете да подготвите мафини!

Дали ви останаа шпагети од ручекот? Со остатоците можете да направите многу работи, како што се овие вкусни мафини! Ако не знаете што да правите со остатокот од шпагетите, можете […]