Ознака: јадење

Живот

Јадете редовно, без брзање и во пријатна атмосфера

Консумирајте разновидна и квалитетна храна. Јадете редовно, без брзање и во пријатна атмосфера. Одделете доволно време за вашиот оброк. Секојдневно внесувајте повеќе од 400 грама зеленчук и овошје, најдобро во […]

Живот

Како да не јадете по 18 часот: Трикови за слабеење

Доколку сакате да постигнете идеална тежина неопходно е пред се ментално да се спремите за да може да направите физички промени на телото. За да ја постигнете целта, нутриционистите советуваат […]

Избор на уредникот

Храна која никогаш повеќе нема да се осмелите да ја купите!

Избегнувајте ги строго овие производи од вашата листа на купување – без разлика дали се со ознаки дека не содржат слични продукти за кои и нее баш така, фалсификати, драстично […]

Вести

СДСМ ќе штеди на студентите и младите: Им скратија оброк за повеќе пари во буџетот

„Планот за живот во Македонија“ со кој Заев ветуваше се и сешто пред изборите, по првите 100 дена откако е на власт, повеќе личи на план за богатење на неговиот […]