Ознака: јадење

Живот

Овие намирници можете да ги јадете и откако ќе им измине рокот

Секоја година фрламе храна само затоа што на етикетата пишува дека рокот и истекол. Меѓутоа, грешиме, велат експертите откривајки кои намирници е безбедно да ги јадете и откако нивниот рок […]

Кулинарство

Предупредување: Еве зошто никогаш повеќе не треба да јадете домат и краставица во иста салата

Комбинирањето на крставицата  и доматот воопшто не е пожелно, бидејќи имаат различно време на варење на храната. Комбинирањето на такви состојќи може да предизвика ферментација на храната во желудникот и […]

Живот

Не ве лажеле: Ова е причината зошто не треба да пиете вода за време на јадење!

Пиењето вода пред и за време на јадењето е навика која ја имаат многумина. Новите сознанија укажуваат на тоа дека пиењето вода за време на оброкот прави повеќе штета отколку […]

Сцена

Фујј! Тања Савиќ ги загрози колегите со она што го стори на маса полна со јадење!

Пејачката Тања Савиќ  ги  згрози  сите свои  колеги на снимањето  на новогодишната програма на телевизијата Дм Сат. Скоро  сите ѕвезди  од  сцената уживале  во богата трпеза, а многумина чекале  да седнат  […]

Занимливости

Никогаш немојте да го вкрстувате приборот за јадење!

Ќе се сложите дека времињата се такви што не ви треба дополнителна доза несреќа во животот. Според некои верувања на себе и на семејстото можете сосема несвесно да навлечете несреќа, […]