Ознака: Јелена Ѓоковиќ

Сцена

Ѓоковиќ очекува близнаци

Познато е дека Јелена Ѓоковиќ е трудна, но изгледа дека „дупло е трудна“.Како што пренесуваат медиумите, терминот за породување на Јелена Ѓоковиќ е август, а наводно таа на свет ќе […]

Сцена

Ни нејзиниот живот не е песна: Јелена Ѓоковиќ откри што е тоа што ја мачи со години!

Сопругата на најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ, и директорката на фондацијата „Новак“, од својата деветта година се соочува со проблем што не дозволува да и го поремети животот.Јелена Ѓоковиќ важи […]

Сцена

Новак и Јелена денеска го слават роденденот на синот Стефан: Ќе се изненадите како!

Во семејството Ѓоковиќ денес е посебен ден, веројатно и најубавиот, бидејќи среќните и горди родители го слават роденденот на синот Стефан.Новак и Јелена одлучија вториот роденден на синчето да го […]

Сцена

Му дојде преку глава: Новак Ѓоковиќ донесе важна одлука!

Новак и Јелена Ѓоковиќ се налутија на тврдењата на италијански „Газета дел спорт“ дека се наоѓаат пред развод и сакаат да го тужат овој медиум.Угледниот спортски лист објави дека тие […]

Сцена

ФОТО: Еве како Јелена одговори на тврдењата дека Новак ја изневерува

Едно интервју направи лавина. Боливудската афера на Ѓоковиќ што ја пласираа британските медиуми, а потоа ја проширија италјанските, изгледа прераснува во боливудска сапуница.Семејните проблеми на најдобриот тенисер на светот, кои […]