Занимливости

Занимливости

Дете пронашло исклучително сочуван мамут во Русија

Единаесет годишно дете пронајде исклучително добро сочуван мамут на далечниот север на Русија, јави во петок агенцијата АФП, додавајќи дека детето наишло на скелетот на животното додека се шетало покрај […]

Занимливости

Пајажинести црни предмети на Марс предизвикаа шпекулации

Научниците се обидуваат да ги идентификуваат чудните црни пајажинести објекти кои се појавија на фотографиите од Марс. Чудните црни објекти се видени од 300 километри над површината на Марс, што […]

Занимливости

Facebook постигна бројка од 1 000 000 000 корисници!!! Zuckerberg: Ова е неверојатно!

Од ова утро, повеќе од 100 000 000 корисници активно го користат Facebook, соопшти основачот на Facebook, Mark Zuckerberg на својот Facebook профил.    ''Ви благодарам што на мене и мојот […]

Занимливости

Има 110 години, а пред шест години престанала да пуши

Најстарата Англичанка Дороти Пил го прослави 110 роденден. Како причина за нејзиниот долг живот е тоа што пред шест години ги оставила цигарите.  „Се чини дека ништо нема да не […]

Занимливости

Дел Бој пишува мемоари

  Славниот британски актер Дејвид Џејсон ќе ја одбележи педесетгодишнината од својата работа во индустријата на забавата со објавување мемоари.    Автобиографијата на 72-годишниот актер ќе се појави во издание […]