Кафе, јогурт, оризово млеко, чоколадо и цимет- како ви се чини?

Пригответе малку поинакво кафе

img

Потребни состојки:

30 милилитри свежо подготвени црно кафе, оладено

30 грама темно чоколадо

230 милилитри оризово млеко

1 лажичка цимет во прав

100 милилитри јогурт со вкус на ванила

4-6 ледени коцки

Подготовка:

Сместете ги сите состојки во блендер и матете сè додека не добиете хомогена и мазна смеса. Послужете веднаш.

Facebook impact:

Објавено вторник, 12 септември 2017 09:42:00
Напишано од Виолета