Чевли со Мини Маус ги освојува дамите ширум светот

Инспириран од легендарниот лик на Дизни, Мини Маус, италијанскиот бренд Оскар Тије создал колекција на чевли со ушите на Мини Маус која ги освои дамите ширум целиот свет.

img

Оваа колекција е достапна во разни бои, од црвени и тиркизни па сè до црни и чевли со светки. Тие чинат околу 700 долари, а некои модели можат да се купат и по цена од 400 долари. 

Чевлите се изработени во различни облици и висина на потпетицата. За елегантните вечерни изглегувања, достапни се високите чевли со тенка потпетица, а за дневните варијанти и долгите прошетки, дамите имаат можност да одберат чевли со ниска и подебела потпетица.

Брендот Оскар досега има остварено голем успех. Без оглед на високата цена, многу од дамите ширум светот не успеаја да им одолеат на овие шармантни чевли кои мораме да признаеме дека изгледаат пресимпатично.

Facebook impact:

Објавено среда, 30 август 2017 10:02:00
Напишано од емилија