Оваа Италијанка обожава да се фотографира по дрес и танга

Оваа девојка студира право, се занимава со манекенство, а во слободно време обожава да гледа фудбал.

img

Станува збор за „адвокатката“ Лаура Бригато која обожава да оди на натпревари и да ги бодри своите омилени игачи, но доколку таа не е на стадионот нејзиниот Инстаграм буквално „гори“.

Фанатиците на фудбалот речиси и едвај да чекаат да започне некој фудбалски натпревар од Серија А за да може да уживаат во нејзините фотографии кои се нејзина најголема гордост.

Таа речиси и да нема фотографија во дрес од некои фудбалер од италијанските фудбалски тимови каде што не е во танга, погледнете.

 

Тагови:

Facebook impact:

Објавено среда, 22 ноември 2017 07:47:00
Напишано од емилија