Синот на Роналдо го запозна својот идол

Кристијано Роналдо според очекувањата беше избран за најдобар фудбалер на светот од страна на ФИФА, но хит на свечената церемонија одржана синоќа во Лондон беше ракувањето на неговиот син со Лионел Меси.

img

Најчестите коментари на социјалните мрежи се дека „Синот на Роналдо го запозна својот идол“.

Роналдо пред две години изјави дека идол на неговиот син е неговиот голем ривал на теренот Лионел Меси.

Facebook impact:

Објавено вторник, 24 октомври 2017 12:00:00
Напишано од емилија