Убавата Лима ја зафати карневалско лудило во Рио

Адријана Лима отпатува во Рио де Жанеиро за да биде дел од карневалското лудило. Убавицата ги засени сите, па колку што се гледаше во извонредните маски, толку очите беа вперени кон неа.

img

36-годишниот ангел на Victoria’s Secret танцуваше и се забавуваше со своите колешки Лаис Рибеиро, Џасмин Тукс и Барбара Фиало.

На почетокот на вечерта таа изгледаше одлично, танцуваше и се забавуваше.

Колку лудо си помина, говорат фотографиите на кои целосно се расипани нејзината шминка и фризура, но сепак Лима и во ова издание е прекрасна.

 

Facebook impact:

Објавено среда, 14 февруари 2018 07:45:00
Напишано од емилија