Најмалку 11 загинати во два бомбашки напади во Багдад

Најмалку 11 лица загинаа, а 34 други се ранети денеска во два бомбашки напади во Багдад, соопшти ирачката полиција.

img

Во соопштението на полицијата се наведува дека нападите биле извршени во југоисточниот и југозападниот дел на Багдад.

Засега никој не презеде одговорност за нападите, но полицијата претпоставува дека тие се дело на припадници на џихадистичката група Исламска држава.

Facebook impact:

Објавено недела, 25 декември 2016 04:55:00
Напишано од Ирина