Грчкиот остров Крит погоден од земјотрес

Земјотрес со интензитет од 3,8 степени, според Рихтеровата скала, утрово беше регистриран на грчкиот остров Крит.

img

Земјотресот се случил на длабочина од десет километри, со епицентарот на 69 километри јужно од островот, .

Нема податоци за материјални штети или жртви.

Facebook impact:

Објавено петок, 13 октомври 2017 08:55:00
Напишано од емилија