Аеродромот во Амстердам евакуиран поради инцидент

Аеродромот Схипол во холандскиот главен град Амстердам се евакуира по инцидент во кој полицајци пукале во човек вооружен со нож.

img

Според првичните информации на локалните медиуми, човекот им се заканувал на патници со ножот. Припадници на воената полиција отвориле оган да го запрат. 

Инцидентот во Амстердам доаѓа еден ден откако најмалку едно лице беше убиено, а неколкумина повредени во два напади со нож во градот Мастрих. 

Тагови:

Facebook impact:

Објавено петок, 15 декември 2017 06:10:00
Напишано од Вероника