Берлускони му подари урнебесен подарок на Путин

Поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони на својот пријател, претседатело на Русија Владимир Путин, му подари рачно изработна прекривка за кревет.

img

На постелината е отштампаа фотографија од весниците на која тие двајца срдечно се ракуваат, додека во позадина се прикажани непрепознатливи туристички атракции од Италија и Русија. Берлускони во саботата допатувал во Русија за да му го честита 65-от роденден на Путин.

Facebook impact:

Објавено вторник, 10 октомври 2017 10:49:00
Напишано од Виолета