Детенце излезе од училишен автобус и се затрча под камион: Реакцијата на возачот ќе ве остави без здив

Возач на камион од Норвешка на Јутјуб објави видео од неверојатна реакција на својот колега кого наишол од спротивниот правец и се соочил со ученик кој излетал пред камионот откако со пројателите излегол од училишниот автобус.

img

Видеото за само неколку дена го погледнале повеќе од 900.000 луѓе.

Бројни коментари укажуваат на тоа дека во оваа ситуација одлучувачка била брзата реакција на возачот.

 

 

Facebook impact:

Објавено недела, 12 ноември 2017 02:48:00
Напишано од емилија