Автор: Marija

Сцена

Гитаристот на „Морал“ се огласи: Беше млад за депресија и млад за да замине!

Гитаристот на Рок бендот „Морал“ Ивица Јорданов во изјава за „Фокус“ зборува за Влатко Илиевски кој беше пронајдон мртов во својот автомобил. – Веста ја добив од Славчо Стојанов. Беше […]

Вести

Променливо облачно, попладне пороен дожд и грмежи

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, околу пладне и попладне нестабилно со локален пороен дожд и грмежи, особено во западните и крајните источни делови. Ќе […]

Мода

„Белфи“ е новото селфи за најзаводливите фотографии на плажа

Заборавете на смешкањето пред камерата и ова лето завртете ѝ го грбот. Сакате ли да бидете еден чекор поблиску до најновиот тренд на Инстаграм? Оваа нова поза за фотографирање мора […]

Вести

Запрена акцијата за спасување на децата во пештерата во Тајланд

Акцијата за спасување на момчињата од пештерата во Тајланд е запрена во наредните 10 часа. Според гувернерот Наронгсак , кој зборуваше на прес конференција извлечени се четири момчиња и однесени […]

Вести

Најмалку 81 загинат во поплавите и свлечиштата во Јапонија

Најмалку 81 лице загинаа, а над 50 се водат како исчезнати во поплавите и лизгањата на земјиштето предизвикани од невремето проследено со пороен дожд, што ги зафати западните и централните […]

Меѓународен фудбал

„Луди“ Хрвати- го фрли каучот од прозор по пласманот во полуфиналето на СП

Синоќа цела Хрватска беше во тотална еуфорија, откако нивната репрезентација успеа да се пласира во полуфиналето на Светското првенство по победата на пенали против домаќинот Русија. Еден навивач од премногу […]

Меѓународен фудбал

Луда хрватска свадба: Ја прекинаа свадбата, а по победата го „запалија“ ресторанот

Хрватската репрезентација и донесе голема радост на Хрватска, но и на Балканот вчера откако ја совлада Русија и се пласираше во полуфиналето на СП. Овие денови Хрватска живее за и […]

Сцена

Речиси целата музичка естрада дојде на погребот на Влатко Илиевски

Речиси целата музичка естрада денес дојде на градските гробишта во Ѓорче Петров да го испрати пејачот Влатко Илиевски во неговиот вечен дом, пренесува А1он. Освен семејството, неговите музички колеги, тука […]